Центр прикладних досліджень” на замовлення “Центру розвитку міст” з 10 по 23 серпня 2022 року провів соціологічне опитування киян стосовно ситуації у столиці України.

ЗАВАНТАЖИТИ PDF

Загалом було опитано 1017 осіб методом face-to-face (особисті інтерв’ю віч-на-віч).  Вибірка дослідження – безповторна, районована, квотна статево-вікова.  Теоретична похибка вибірки (з імовірністю 0.95) не перевищує 3,1% без урахування ваги показників.

Основними темами анкетного опитування були проблеми, які наразі турбують мешканців міста, оцінка дій міської влади, безпекової та економічної  ситуації, а також психологічного самопочуття містян. Також були підняті питання опалювального сезону, безпеки онлайн-навчання у школі, якості медичних послуг та джерел інформації про ситуацію у місті.

У ході дослідження з’ясувалося,  що киян найбільше турбують  економічні, безпекові, інфраструктурні та екологічні питання питання: високі ціни на продукти харчування та послуги, високі ціни на пальне, високі тарифи, відсутність бомбосховищ поруч з домом, недостатня кількість місць паркування, погана екологічна ситуація, погана якість води.

Більше половини опитаних – 51% оцінюють свій психологічний стан як тривожний, ще 10% як важкий, а 4% вже зверталися за допомогою. Найбільше респонденти непокояться за своє майбутнє, характеризують його як невизначене, страждають через війну, бояться обстрілів, тривог, тощо.  Разом з тим розраду респонденти знаходять в першу чергу у своїх дітях, сім’ї, друзях та вірі в успіхи ЗСУ.

Показовим став той факт, що 88% респондентів отримують інформацію з Інтернету, тоді як лише 42% з телебачення. До війни ці канали отримання інформації були рівнозначними, але зараз Інтернет в два рази перевищує ТВ за популярністю серед киян. 

Opytuvannya_Kyiv_2022