4 липня 2019 р. відбулась презентація дослідження ГО “Центр міжнародної безпеки” – “Український фронтир: виклики для Закарпаття та Причорномор’я”. Дослідження базується на соціологічному опитуванні “Центра прикладних досліджень”.

Ця ініціатива «Центру міжнародної безпеки» та Національний інститут стратегічних досліджень була реалізована за підтримки Konrad Adenauer Stiftung Ukraine у партнерстві з Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України.

Протягом квітня-травня 2019 року представники “Центру прикладних досліджень”, “Центру міжнародної безпеки”, Національного інституту стратегічних досліджень і Фонду Конрада Аденауера в Україні вивчали проблеми районних центрів Закарпатської (міста Мукачево, Берегове, Хуст), Миколаївської (міста Первомайськ, Южноукраїнськ, Очаків) та Одеської (міста Подільськ, Білгород-Дністровський, Болград) областей.

Результатом дослідження стало визначення актуальних загроз та викликів в мультикультурних, полінаціональних регіонах, де існують ризики посилення конфліктогенності через внутрішні та зовнішні чинники – українському Причорномор’ї та на Закарпатті; рекомендації щодо зменшення визначених деструктивних впливів і підвищення якості управління (good governance) на рівні районів (громад), місцевої та центральної влади.

Польовий етап проекту включав кількісне та якісне соціологічне дослідження (анкетне опитування, глибинні інтерв’ю, групові фокусовані інтерв’ю у вигляді тематичних круглих столів). Загальна кількість опрацьованих анкет – 1500 шт. (500 анкет для кожного досліджуваного регіону).