Компанія «Делойт», некомерційна організація Social Progress Imperative та компанія Play Verto, для яких “Центр прикладних досліджень” допоміг опитати українських біженців у Польщі, здійснили дослідження серед 1 206 українських біженців, які проживають у Польщі. Метою цього опитування було з’ясувати поточну ситуацію, в якій опинилися українські біженці, а також визначити їхні найважливіші потреби та труднощі, з якими їм доводиться стикатися щодня. 

48% респондентів планує повернутися до України, як тільки дозволятимуть обставини. 8% вже будують відповідні плани. 22% хоче залишитися в Польщі.

28% шукають роботу, але поки що нічого не знайшли. 19% знайшли гіршу роботу, ніж вони мали в Україні. 17% бажають працювати, але не можуть через відсутність можливостей догляду за дитиною. Працевлаштування та догляд за дитиною. 19% респондентів вже знайшли роботу за фахом, а 9% респондентів повідомили, що вони ще навчаються.

8% перебувають у центрах для біженців. 19% проживають у житлі, за яке платить хтось інший. 62% проживають у житлі, за яке вони самостійно платять.

Учасникам опитування було запропоновано закінчити речення «Вночі мені сниться …». Сукупність відповідей наведено на зображенні word cloud.