20-25 березня 2020 р. консалтингова компанія “Центр прикладних досліджень” разом з “Центром розвитку міст” та у співробітництві з “Економічною правдою” провела онлайн-опитування представників великого, середнього та малого бізнесу м. Київ.

Вибірка дослідження склала 933 респонденти.

Метою опитування стало дослідження  ефективності заходів уряду з подолання епідемії коронавірусу та оцінка наслідків карантину для роботи бізнесу м. Києва. 

opytuvannya-biznes-kyiv

Основні результати онлайн опитування бізнесу м. Києва

58% опитаних підприємців вважають заходи уряду щодо подолання епідемії коронавірусу неефективними.

35% підприємців м. Києва вимушені зупинити роботу своїх компаній внаслідок карантину. 26% респондентів прогнозують скорочення обороту на 50-80%. На думку ще 18% опитаних – оборот бізнесу впаде на 30-50%. Лише 1% очікує на зростання.

Найбільшого удару зазнають представники малого бізнесу з кількістю працівників до 5 осіб – 45% опитаних спрогнозували, що в найближчий час робота компанії зупиниться. Для представників великого бізнесу (понад 500 найманих робітників) – цей показник склав 14%. Для компаній із 100-500 найманими робітниками – 27%.

Лише 15% респондентів зазначили, що всі їх працівники продовжують робити на тих саме умовах як і раніше. 30,5% підприємців зазначили, що всі або більша частина їх співробітників працюють віддалено зі збереженням заробітної плати. 27% відправили частину робітників у безкоштовну відпустку. У 24% компаній усі працівники знаходяться у безкоштовній відпустці. 12% звільнили частину співробітників, а 4% – були змушені звільнити усіх. (Це питання передбачало можливість обрати 2 варіанти відповіді).

У питанні транспортних обмежень – найбільш негативно бізнес відреагував на припинення роботи метро та міжміське і міжрегіональне пасажирське сполучення –  37% та 38% респондентів відповідно зазначили, що це істотно вплинуло на роботу їх бізнесу.

Оцінюючи заходи, які вжила влада для боротьби з економічними наслідками карантину, найбільш ефективними підприємці  вважають лише тимчасовий мораторій на перевірки бізнесу та віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин – 34% та 31% відповідно. Інші ініціативи уряду не знайшли підтримки серед бізнес-спільноти Києва.

Повну презентацію дослідження можна завантажити – тут.